Пропускане към основното съдържание

ООН заседава на софтуеърна платформа на български стартъп

 

Снимка TheVirtual.Show
Така ще изглежда виртуалното лоби на ООН в най-важната зона за дискусии на тема Цели за Устойчиво Развитие (SDG).
Българският стартъп TheVirtual.Show ще направи 75 годишна среща на ООН възможна, благодарение на софтуетната си платформа за виртуализация на събития, съобщиха от компанията.

За първи път в 75 годишната история на ООН най-важното събитие - сесията на Общото събрание и съпътстващите ги срещи и дискусии на най-високо ниво ще се проведат виртуално. 

За по-малко от година ние създадохме платформа, която няма аналог в света и за нас е чест, че Организацията на Обединените Нации ни избра, за да предоставим решение за едно от най-важните и влиятелни глобални събития и виртуално пространство за дискусия за бъдещето на Планетата и човешкия вид”, каза съоснователят и идеолог на платформата, д-р Пламен Русев. Наред с множеството инициативи и инвестиции в технологични компании по света,  д-р Русев е инвеститор в технологични компании, основател и изпълнителен председател на Webit и посланик на добра воля по дигиталните въпроси на Република България. 

 Авторитетното издание "Форбс" вече определи платформата TheVirtual.Shown като една от най-иновативните платформи за виртуални събития в света. 

Комуникацията и бизнесът все повече ще избират виртуалната среда, защото е по-лесно - не изисква толкова много планиране, ресурси за командировки и отсъствие от офиса и дома; много по-щадящо природата - без замърсяване на околната среда в резултат на пътувания и съпътстващия CO2 от транспортните средства; стотици пъти по бързо и ефективно - защото позволява пълното бизнес снаряжение и максимално използване на дигиталните ресурси и ноу-хау на компанията”, споделя очакванията си за бъдещето д-р Русев. 

Именно поради това той създава концепцията на бъдещия победител и логичен избор на ООН и кани друг изявен технологичен предприемач от България - основателят на най-бързо развиващата се технологична компания в ЦИЕ - Булпрос, Ивайло Славов да създадат новата компания заедно с третия съдружник в компанията - Андрей Пешев. 
Само няколко месеца по-късно TheVirtual.Show е сред световните лидери в новия пазарен сегмент на виртуалните събития, които замениха форумите, изложенията и конфeрентния бизнес, се посочва в прессъобщението

Пламен Русев обяснява светкавичния успех на TheVirtual.Show и с факта, че Webit е бил първия клиент и така светът научава много бързо за платформата. По този начин най-голямата световна общност от иноватори Webit се превръща в ракета носител за новия бизнес и хиляди събития и организации научават за уникалните възможности, които предоставя българския стартъп. “За пореден път изграждането на добро име, доверие и множество партньорства през годините се оказа най-печелившата ни инвестиция!” споделя д-р Русев. 



Коментари

Популярни публикации от този блог

Фондация Карол Знание търси нова звезда докторант

Фондация Карол Знание обяви конкурс за годишната докторантска стипендия в размер на 8000 лв.  Отличието се дава на изявен редовен докторант в една от следните области: Естествени, технически и медицински науки. Срокът за кандидатстване е 1 декември 2020 г., съобщиха от фондацията. В съзвездието докторанти на фондацията, носителите на стипендията, всички са звезди в своята научна област.                                                                                                                               Снимка Фондация Карол Знание Отличеният докторант тази година грабна журито с история за динозаври по българските земи. Така третата експедиция за изследване на находището на къснокредна гръбначна фауна край Трън стана възможна и благодарение докторантската стипендия на фондация Карол Знание. Владимир Николов, докторантът от Националния природонаучен музей при БАН, е открил кости от динозаври на 83 млн. години. Преди години Никола Каравасилев със средствата от стипенди

Израелска технология може да спре коронавируса

Израелски стартъп твърди, че може да създаде предпазни облекла, устойчиви на влиянието на всякакви вируси, включително и срещу актуалния вид коронавирус, съобщи "Таймс ъф Израел". Лабораторията на компанията в Рамат Ган. Снимка Таймс ъф Израел Компанията "Соновия" използва нанотехнология, за да ипрегнира текстил с антигъбични и антибактериални химикали. Технологията е разработена от универитета Бар Илан в Израел. Според Джейсън Мигдал, който отговаря за развитието на стартъпа, същият метод може да се използва за възпиране на вирусите и може да попречи на разпространението на коронавируса и болестта COVID-19. Изследванията показват, че наночастици цинк, сребро и графит са вирусни инхибитори и затова в "Соновия" са убедени, че са на прав път. Компанията е изпратила образец от наноматерията в Китайската академия на науките в Пекин, където тя ще се тества по европейския протокол за антивирусна активност, обясни Мигдал пред израелското издание. Видеозап

Пътуване до края на времето и рисуващ изкуствен интелект предлага Софийски фестивал на науката

Вълнуващо пътешествие до края на времето, рисуващ изкуствен интелект, наноматериали, фалшиви новини и чист въздух - това са част от темите, които ще са във фокуса на дванадесетото издание на Софийския фестивал на науката . То очаква всички, изкушени от знанието, на 8 и 9 октомври в София Тех Парк с паралелна филмова програма в Дом на киното , съобщават организаторите от Британски съвет . Над 100 събития на 7 сцени, 3 изложбени зони и дори на кино - български и международни учени от Австрия, България, Обединеното кралство, Полша, Украйна, Унгария и САЩ представят наука за малки и големи. Всички събития за деца и голяма част от програмата за смесени публики е безплатна, а малка част от събитията са с вход от 5 лв. Билети и безплатни пропуски могат да се резервират на сайта на фестивала www.sofiasciencefestival.bg . Официалното откриване ще е на открито на 8 октомври от 11:00 до 11:30 ч. в Зона „Големият взрив“ с участието на официалните гости, а закриващото събитие „Дванадесет, дуз