Учени от университета в Кембридж разработиха математически модел, който може да предложи оптималната схема от упражнения и тренировки за оформяне на мускулатурата, съобщиха от пресслужбата на университета.
С помощта на методите на теоретичната биофизика специалистите са конструирали модел, който показва нужното натоварване в подходяща форма за развитие на отделните мускули и продължителността на физическата активност. Моделът може да бъде основа за създаване на софтуер, чрез който потребителите да съставят индивидуална тренировъчна програма, след като въведат няколко данни за личната си физиология.
Моделът е разработен от същия екип специалисти, които неотдавна откриха, че протеинът титин в мускулите генерира химични сигнали, които влияят върху нарастването на мускулната маса.
Резултатите от изследването са публикувани в сп. Biophysical Journal.
СНИМКА phys.org
Вълнуващо пътешествие до края на времето, рисуващ изкуствен интелект, наноматериали, фалшиви новини и чист въздух - това са част от темите, които ще са във фокуса на дванадесетото издание на Софийския фестивал на науката . То очаква всички, изкушени от знанието, на 8 и 9 октомври в София Тех Парк с паралелна филмова програма в Дом на киното , съобщават организаторите от Британски съвет . Над 100 събития на 7 сцени, 3 изложбени зони и дори на кино - български и международни учени от Австрия, България, Обединеното кралство, Полша, Украйна, Унгария и САЩ представят наука за малки и големи. Всички събития за деца и голяма част от програмата за смесени публики е безплатна, а малка част от събитията са с вход от 5 лв. Билети и безплатни пропуски могат да се резервират на сайта на фестивала www.sofiasciencefestival.bg . Официалното откриване ще е на открито на 8 октомври от 11:00 до 11:30 ч. в Зона „Големият взрив“ с участието на официалните гости, а закриващото събитие „Дванадесет, дуз...
Коментари
Публикуване на коментар